»Tisti, ki pa tega ne želijo sprejeti, pa se šolajo na daljavo oziroma organizirali bomo kontakt z razredom - ne bomo jih pustili same, ampak v šoli ne bodo mogli biti.«
»Pri mlajših šolarjih pouk na daljavo brez njih ne more steči. Za starše, ki so ves čas delali, je bila šola na daljavo precejšnja obremenitev.«
»Pouk na daljavo ni šola.«
»So poskrbeli, da se glasovanja ni dalo organizirati na daljavo za tadva, ki sta v karanteni, ali pa prestaviti na čas, ko bosta nazaj.«
»Otrok, ki se bodo šolali na daljavo, je sicer le peščica.«
»Zaradi karanten dijakov so odhajali v karantene učitelji. Tudi učitelji imajo majhne otroke, ki se zaradi karanten šolajo na daljavo, in ostajajo z njimi doma. Enostavno je nemogoče organizirati pouk, saj nimam učiteljev, ki bi jih lahko poslala v razred.«
»Otroci so različni. Nekaterim je zelo težko, ker se ne morejo družiti z vrstniki. Nekateri pa so, kjer je šolanje na daljavo lažje organizirati, v družinskem krogu zadovoljni.«
»Želeli bi si, da bi bili učenci v šolskih klopeh, saj je jasno, da učenje na daljavo ne more nadomestiti pouka v razredu, fizične razlage učitelja, neposrednega socialnega stika in podobnih prvin, ki sestavljajo pouk.«
»Tukaj govorimo o asistenci, ki jo je treba nuditi mlajšim učencem, od 1. do 5. razreda. Jasno je, da pouk na daljavo nikakor ne more ustrezno nadomestiti pouka v fizični obliki, starejši učenci pa verjetno potrebujejo več nekega nadzora, spodbude staršev, ker učitelj ni prisoten.«
»Poleg očitnih prednosti pa je pomemben dejavnik tudi to, da lahko z delom na daljavo živimo, pri čemer želimo, hkrati pa delamo za podjetje, ki je na drugi lokaciji, morda celo v drugi državi.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju